None

Najwyżsi dowódcy zaszczepieni przeciwko COVID-19

5 zdjęć w galerii
Komendant główny ŻW gen. bryg. Tomasz Połuch wraz z kadrą dowódczą Sił Zbrojnych RP przyjął szczepionkę przeciwko SARS-CoV-2, dając przykład odpowiedzialności swoim żołnierzom.
31 marca do szczepień zorganizowanych w Wojskowym Instytucie Medycznym przystąpiła kadra dowódcza Sztabu Generalnego, DGRSZ, DORSZ, WOT, DGW, Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz Żandarmerii Wojskowej.

- Na żołnierzach spoczywa szczególna odpowiedzialność. Szczepimy się dla siebie, ale przede wszystkim w trosce o innych. Mam nadzieję, że szczepiąc się powstrzymamy pandemię i w końcu wrócimy do rzeczywistości sprzed roku – powiedział komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasz Połuch, który przyjął pierwszą dawkę szczepionki.

Komendantowi głównemu towarzyszył starszy podoficer KGŻW st. chor. sztab. Piotr Głażewski, który również się zaszczepił.
 
Szczepienia żołnierzy Wojska Polskiego przeciwko COVID-19 rozpoczęły się 25 marca. Żołnierze od początku pandemii wspierają służby medyczne w walce z pandemią, dlatego są jedną z grup szczególnie narażonych na zakażenie wirusem. Żołnierze Żandarmerii Wojskowej realizują zadania zmierzające do zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa, m.in. wspierają Policję w kontroli przestrzegania kwarantanny.

Szczepionka jest obecnie najskuteczniejszą formą przeciwdziałania skutkom zdrowotnym zakażenia koronawirusem oraz szansą na przerwanie łańcucha zachorowań na COVID-19 i uodpornienie społeczeństwa na zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Tekst i zdjęcia: N. Trzeciak