Prezydent RP

Prezydent: Żołnierze wykonują służbę wzorowo i profesjonalnie

6 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Fot.: Kancelaria Prezydenta RP
– Wojsko, żołnierze, także z WOT, z wojsk operacyjnych, Żandarmerii Wojskowej wykonują swoją służbę sposób wzorowy, z wielkim zaangażowaniem, odpowiedzialnością i profesjonalizmem – podkreślał Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z przedstawicielami  Sił Zbrojnych RP zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19.
17 marca 2021 roku w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami Sił Zbrojnych RP, którzy od roku realizują zadania zmierzające do zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz ograniczenia skutków pandemii.

Komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasza Połucha reprezentował zastępca gen. bryg. Robert Jędrychowski. Zastępca komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej przedstawił Zwierzchnikowi Sił Zbrojnych informację na temat zaangażowania Żandarmerii Wojskowej w działania antycovidowe, zadań realizowanych przez formację, jej współpracy z Policją, Strażą Graniczną i Wojskową Inspekcją Sanitarną oraz wsparcia, jakiego Żandarmeria Wojskowa udziela służbie zdrowia.

– Jestem bardzo dumny z Państwa służby, z tych zadań, które zostały w czasie pandemii wykonane. Ale niestety muszę też powiedzieć, że sytuacja w tej chwili się pogarsza, trzecia fala pandemii koronawirusa jest absolutnie ewidentna – powiedział Andrzej Duda. Wskazał, że z tym wielkim zagrożeniem musimy się zmierzyć w taki sposób, by system ochrony zdrowia, także ten, za który odpowiadają Siły Zbrojne wytrzymał straszliwy napór pandemii, a w związku z tym ogromny wzrost liczby osób hospitalizowanych.

Było to czwarte z cyklu spotkań Prezydenta RP z reprezentantami różnorodnych środowisk, mających na celu zebranie i omówienie doświadczeń oraz rekomendacji po roku walki z pandemią.

Fot.: Kancelaria Prezydenta RP