Zatrzymanie odurzonego pirata drogowego

Zatrzymanie odurzonego pirata drogowego

Miała być rutynowa kontrola drogowa – był pościg, blokada i zatrzymanie mężczyzny, który kierował pojazdem będąc pod wpływem marihuany.
9 lutego 2021 roku szer. Bartosz Zygmunt z Placówki Żandarmerii Wojskowej w Kłodzku pełnił służbę patrolową ruchu drogowego z funkcjonariuszem z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku na trasie Kłodzko – Kudowa – Słone (DK-8).

Około godziny 11 w miejscowości Szczytna mundurowi zauważyli pojazd marki Audi, którego kierowca nie stosował się do znaków pionowych oraz sygnalizacji świetlnej. Próba zatrzymania auta przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie przyniosła efektu. Stwarzający zagrożenie kierowca, widząc zbliżający się pojazd Żandarmerii Wojskowej, przyspieszył i, ignorując znaki zakazu, wymuszał pierwszeństwo, wyprzedzał na skrzyżowaniach oraz spychał na pobocze inne prawidłowo jadące samochody. Żandarmsko-policyjny patrol podjął pościg, o czym niezwłocznie powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Polanicy Zdrój.

W toku wspólnych działań z patrolem ruchu drogowego z Polanicy Zdrój zatrzymano kierowcę Audi. Jego nienaturalne zachowanie i stan psychiczny wskazywały, że mógł być pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna przyznał, że zażywał marihuanę, a mundurowi znaleźli przy nim 0,71 g tego narkotyku.

To kolejny przykład skutecznego współdziałania Żandarmerii Wojskowej i Policji, które doprowadziło do błyskawicznego zatrzymania kierowcy stwarzającego realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.


Sylwia Guzowska