Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

3 zdjęć w galerii
Życzenia Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej
Drodzy żołnierze i pracownicy Żandarmerii Wojskowej!

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach niewoli naznaczonej walką, wysiłkiem i cierpieniem wielu pokoleń Polaków nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość.

11 listopada to również wyjątkowa data w kalendarzu Żandarmerii Wojskowej. To dzień święta i zarazem wytężonej służby. Tego dnia żołnierze formacji od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora dbają o bezpieczeństwo uczestników obchodów rocznicy odzyskania niepodległości.

W tym roku Narodowe Święto Niepodległości będzie inne, z powodu panującej epidemii Covid-19 nie będzie uroczystych obchodów. Wspólnie z innymi służbami walczymy z koronawirusem.

W tym trudnym czasie wyrażam swoje uznanie dla żołnierzy i pracowników Żandarmerii Wojskowej za ogromne zaangażowanie w walkę z epidemią. Dziękuję wszystkim za codzienną, ciężką, odpowiedzialną pracę i służbę. Swoją postawą i profesjonalizmem potwierdzacie, że uprawnienia nadane Żandarmerii Wojskowej przez Prezesa Rady Ministrów i zadania postawione przez Ministra Obrony Narodowej trafiły do właściwej formacji.

Żołnierze i pracownicy Żandarmerii Wojskowej, życzę wszystkim zdrowia, siły i determinacji w dalszych działaniach antycovidowych oraz samych sukcesów i zadowolenia w życiu zawodowym i prywatnym.

Niech wyrazem naszej miłości do Ojczyzny i społecznej odpowiedzialności będzie  przestrzeganie obowiązujących obostrzeń.


Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej
gen. bryg. Tomasz Połuch