Jechała na podwójnym gazie

Jechała na podwójnym gazie

Żołnierze Żandarmerii Wojskowej z Żagania zatrzymali kobietę prowadzącą pojazd w stanie nietrzeźwości.
Wczesnym rankiem 11 października br. żołnierze z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu pełniący służbę w patrolu zmotoryzowanym przemieszczali się w kierunku Gubina, gdzie mieli dokonać sprawdzenia przestrzegania kwarantanny.
 
Żandarmi podczas podróży zauważyli wykonujący niebezpieczne manewry pojazd, który nagle zatrzymał się na poboczu. Podczas kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą znajduje się kobieta, od której wyczuli silną woń alkoholu. Próba nawiązania kontaktu nie przyniosła efektu. Mieszkanka Gubina na zadawane pytania odpowiadała bełkotliwie i nielogicznie. Żandarmi natychmiast wyłączyli silnik i zabezpieczyli kluczyki pojazdu, a o zdarzeniu poinformowali dyżurnego z KP Gubin.
 
Po przyjeździe Policji zatrzymana została przekazana do dalszych czynności i zabrana na komisariat policji. Przeprowadzone tam badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu pokazały następujące wartości: I badanie o godzinie 08:49 – wynik 1,16 mg/l; II badanie o godzinie 08:51 – wynik 1,27 mg/l; III badanie o godzinie 09:11 – wynik 1,13mg/l.
 
Żandarmi, którzy dzięki czujności i aktywnej postawie w działaniach na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali kierowcę realnie zagrażającego innym użytkownikom dróg, wrócili do realizacji powierzonych im tego dnia zadań.


Sylwia Guzowska