zabezpieczenie miejsca zdarzenia drogowego

Efektywna współpraca na miejscu kolizji

Żandarmeria Wojskowa, Państwowa Straż Pożarna, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja współdziałały 4 lipca br. na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Przygodzice, gdzie doszło do zdarzenia drogowego.
W sobotę po godzinie 14 żołnierze z Wydziału Żandarmerii Wojskowej we Wrocławiu realizujący patrol zmotoryzowany na trasie Ostrów Wielkopolski – Wrocław zauważyli dwa mocno uszkodzone pojazdy – Škodę Fabię i VW Transportera. Żandarmi niezwłocznie zabezpieczyli miejsce zdarzenia drogowego, przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom znajdującym się w autach oraz powiadomili właściwe służby.
 
W kolizji uczestniczyły cztery osoby – wydobycie jednej wymagało użycia specjalistycznego sprzętu. Po przybyciu funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego żołnierze Żandarmerii Wojskowej włączyli się do akcji uwalniania zakleszczonej w samochodzie osoby. Następnie wszyscy uczestnicy zdarzenia drogowego zostali przetransportowani przez załogę karetki pogotowia ratunkowego do szpitala specjalistycznego w Ostrowie Wielkopolskim.
 
Wrocławscy żandarmi, po przekazaniu informacji na temat zdarzenia i podjętych czynności patrolowi z Komisariatu Policji w Odolanowie, kontynuowali patrol zmotoryzowany.
 
Żołnierze ŻW, podejmując interwencję na miejscu zdarzenia drogowego, wykazali się nie tylko obywatelską postawą i profesjonalizmem, potwierdzili również świetne przygotowanie do współpracy z innymi służbami.

Sylwia Guzowska