I edycja Rajdu Motocyklowego Weteranów zakończona

I edycja Rajdu Motocyklowego Weteranów zakończona

12 zdjęć w galerii
I Rajd Motocyklowy Weteranów dobiegł końca. 2 lipca 2020 roku w 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach uczestnikom rajdu podziękował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Rajd Motocyklowy Weteranów został zorganizowany w hołdzie żołnierzom poległym w zagranicznych misjach wojskowych. Jego inauguracja odbyła się w Dniu Weterana, 29 maja br. przed Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa w Warszawie.

Do udziału w rajdzie zgłosiło się blisko 300 uczestników: żołnierzy, weteranów, pracowników resortu obrony narodowej oraz przedstawicieli innych służb mundurowych. W rajdzie udział wzięli również żołnierze Żandarmerii Wojskowej i członkowie Żandarmskiego Klubu Motocyklowego.

Celem rajdu było promowanie braterstwa, odpowiedzialności, dbałości o relacje w środowisku weteranów, edukacja dotycząca służby żołnierzy na misjach zagranicznych oraz szeroko pojęta promocja wojska.

Uczestnicy rajdu przez miesiąc odwiedzali groby poległych żołnierzy na terenie całej Polski, gdzie oddawali Im hołd i spotykali się z Ich Rodzinami. Przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej zapalali znicze między innymi na grobach żołnierzy Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, kpr. Grzegorza Bukowskiego i sierż. Marcina Pastusiaka, którzy zginęli podczas realizacji zadań służbowych w Afganistanie.


Sylwia Guzowska
Fot.: Janusz Mazurek, MON, arch. ŻW