komunikat ŻW

Dbamy o Wasze bezpieczeństwo również podczas urlopu

Żołnierze Żandarmerii Wojskowej nie pozostają obojętni na łamanie przepisów ruchu drogowego również po służbie. Nigdy nie bagatelizują sygnałów wskazujących, że za kierownicą może znajdować się osoba nietrzeźwa.
Wzorową postawą wykazał się przebywający na urlopie wypoczynkowym żołnierz z Placówki Żandarmerii Wojskowej w Lesznie. 30 czerwca br. około godziny 19 w okolicach m. Zaborówiec uwagę jadącego prywatnym pojazdem żandarma zwrócił specyficznie poruszający się Peugeot. Kierowca z trudem utrzymywał auto na właściwym pasie, co budziło podejrzenie prowadzenia pojazdu na „podwójnym gazie”.

W pewnym momencie obserwowany przez żandarma samochód znacznie zwiększył prędkość, po czym wypadł na łuku drogi i uderzył drzewo. Uczestnicy zdarzenia drogowego, po wydostaniu się z auta, podjęli próbę ucieczki.

Żołnierz ŻW natychmiast zatrzymał swoje auto i udał się w pieszy pościg za kierowcą. Po ujęciu mężczyzny, z uwagi na doznane przez niego obrażenia, w pierwszej kolejności udzielił mu pomocy przedmedycznej. Następnie sprawdził stan rozbitego pojazdu i zawiadomił o zdarzeniu właściwe służby.

Przeprowadzone przez policjantów z KMP w Lesznie badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad 1 promil.

Żandarmeria Wojskowa przyłącza się do apelu Policji, by w sezonie urlopowym zachować szczególną ostrożność, stosować się do przepisów ruchu drogowego i nigdy nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu. Dojedźmy i wróćmy z urlopu cali i zdrowi.

Sylwia Guzowska