komunikat ŻW

Prowadził pojazd pod wpływem alkoholu

Kierowcy wsiadający za kierownicę na „podwójnym gazie” wciąż stanowią realne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Żołnierze Żandarmerii Wojskowej, zarówno na służbie jak i po jej zakończeniu, interweniują za każdym razem, gdy widzą podejrzanie poruszające się pojazdy. Niestety, ich przeczucia często się potwierdzają.
Tak było również 19 maja 2020 roku. Wracający z czynności służbowych żołnierze z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu zauważyli w miejscowości Żary nietypowo poruszającego się Opla Corsę. Samochód miał ponadto wybitą szybę i uszkodzone koło.

Żandarmi niezwłocznie zatrzymali pojazd. Kierowcą okazał się obywatel Ukrainy. Podczas rozmowy żołnierze wyczuli od niego silną woń alkoholu. W związku z powyższym polecili mężczyźnie natychmiast wyłączyć silnik, położyć kluczyki na desce rozdzielczej i pozostać w aucie.

Zatrzymanego przekazano wezwanemu na miejsce patrolowi z KPP w Żarach. Przeprowadzone w komendzie badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,25 mg/l.


Sylwia Guzowska