komunikat ŻW

Zapobiegli samobójstwu

Szybkie i zdecydowane działania żandarmsko-policyjnego patrolu zapobiegły samobójstwu mężczyzny, który wybiegł z domu z nożem kuchennym.
19 maja 2020 roku żołnierz z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu i funkcjonariuszka z Posterunku Policji w Kobierzycach podczas wspólnej służby patrolowej otrzymali informację od dyżurnego z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki o możliwości popełnienia samobójstwa przez mieszkańca jednej z podwrocławskich wsi. Na Policję zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że jej mąż groził, że odbierze sobie życie. Mężczyzna zabrał nóż kuchenny i wybiegł z domu w nieznanym kierunku.

Żandarmsko-policyjny patrol po niecałej godzinie odnalazł w okolicach działek pojazd osobowy, w którym siedział poszukiwany. Mężczyzna, od którego wyczuwalny był zapach alkoholu, nie potrafił logicznie wytłumaczyć zaistniałej sytuacji, nie reagował na polecenia, a obok niego leżał nóż. Mundurowi profilaktycznie zastosowali środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek i wezwali na miejsce zdarzenia pogotowie ratunkowe, co uratowało potencjalnemu samobójcy życie.

Dalsze czynności w powyższej sprawie prowadzi KP Wrocław Krzyki.


Sylwia Guzowska