komunikat ŻW

Akcja gaśnicza płonącego pojazdu

Wieczorem 18 maja 2020 roku na sklepowym parkingu w miejscowości Niemcz koło Bydgoszczy żandarmsko-policyjny patrol ugasił płonący pojazd osobowy.
Żołnierz Żandarmerii Wojskowej wraz z funkcjonariuszem Policji zabezpieczyli teren wokół płonącego auta poprzez wyznaczenie strefy bezpiecznej oraz odizolowanie osób postronnych od strefy zagrożenia. Następnie mundurowi przy użyciu gaśnicy będącej na wyposażeniu pojazdu ŻW oraz drugiej udostępnionej przez pracowników sklepu, przystąpili do gaszenia płonącego pojazdu.

Na miejsce wezwana została Jednostka Gaśniczo-Ratownicza z PSP Ludwikowo 5, która ostatecznie ugasiła samochód. Po opanowaniu sytuacji stwarzającej bezpośrednie zagrożenie wybuchu pojazdu, podjęto czynności mające na celu ustalenie przyczyny pożaru poprzez ustalenie świadków zdarzenia i właściciela pojazdu oraz zabezpieczenie monitoringu.

Błyskawiczna reakcja i profesjonalne działanie żandarmsko-policyjnego patrolu nie dopuściły do większych strat i zapobiegły powstaniu bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia osób postronnych.


st. chor. Piotr Morawski