komunikat ŻW

Działania Żandarmerii Wojskowej wsparły walkę z koronawirusem

15 maja żołnierze z Wydziału ŻW w Wędrzynie przekazali 208 litrów skonfiskowanego spirytusu Lubuskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu Pulmonologiczno-Kardiologicznemu w Torzymiu.
Wydział Żandarmerii Wojskowej w Wędrzynie w ramach walki z przestępczością zorganizowaną prowadzi śledztwo przeciwko żołnierzowi, u którego w 2019 roku zabezpieczono wyroby akcyzowe, w tym 42 pojemniki nieoznaczone polskimi znakami akcyzy z zawartością 208 litrów alkoholu etylowego o stężeniu 88,59%.

Mając na uwadze zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczenie COVID-19, Wydział ŻW w Wędrzynie wystąpił z wnioskiem do prokuratora Działu ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo o wydanie postanowienia o nieodpłatnym przekazaniu zajętego alkoholu etylowego Oddziałowi Zakaźnemu Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu.

Prokurator przychylił się do złożonego wniosku i wydał postanowienie o przekazaniu szpitalowi 208 litrów alkoholu, który zostanie wykorzystany w walce z koronawirusem.


st. chor. sztab. Beata Cierpiał