bieg kobiet

Dołącz do Nas! 8 marca bieg kobiet w Łazienkach Królewskich

W niedzielę, 8 marca br. w Łazienkach Królewskich w Warszawie o godz. 12:00 wystartuje wyjątkowy bieg. Na dystansie 7465 metrów pobiegnie 600 osób – wśród nich kobiety, które na co dzień noszą mundur Wojska Polskiego i służą w Siłach Zbrojnych. Specjalnie przygotowaną rozgrzewkę poprowadzą wielokrotni medaliści – kapral Oktawia Nowacka i kapral Henryk Szost.
Wszystkich fanów biegania oraz tych, którzy po prostu chcą spróbować swoich sił w tym wyjątkowym biegu, zapraszamy, aby Dzień Kobiet świętować na sportowo. Do udziału w biegu zapraszamy także mężczyzn. 

Biegowi kobiet towarzyszył będzie piknik wojskowy, na który zapraszamy już od godziny 11:00. Na stoiskach promocyjnych przygotowanych przez różne jednostki i instytucje wojskowe będzie można porozmawiać m.in. o wojskowej służbie kobiet oraz dowiedzieć się, jak zostać żołnierzem Rzeczypospolitej.  Na pikniku prezentowany będzie także sprzęt wojskowy. 

W programie niedzielnej sportowej imprezy planowany jest także bieg dla dzieci na dystansie 100 metrów. 

Udział w biegu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja, regulamin i szczegóły dostępne na stronie www.mon.gov.pl. Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkową koszulkę oraz – po ukończeniu biegu – medal. 

Serdecznie zapraszamy do udziału!

W Wojsku Polskim służy 7465  żołnierzy – kobiet. Żołnierze – kobiety służą we wszystkich rodzajach Sił Zbrojnych RP. Przedstawicielem żołnierzy - kobiet w resorcie obrony narodowej jest Rada ds. Kobiet. Do jej zadań należy przedstawianie Ministrowi Obrony Narodowej opinii i analiz w sprawach dotyczących wojskowej służby kobiet oraz udzielanie pomocy w sprawach służbowych. Rada jest wybierana demokratycznie przez kobiety służące w Siłach Zbrojnych RP.