Antoś Rusoń

Potrzebna pomoc dla Antosia

Małego Antosia wielka wojna ze złośliwym rakiem. Możesz pomóc synkowi naszego kolegi powrócić do zdrowia.
Nasz Synek, niespełna 2-letni Antoś z samodzielnego, gadatliwego, roześmianego i wdrapującego się wszędzie rezolutnego zdrowego dziecka stał się apatycznym, smutnym i chwiejącym na nogach, przestraszonym, małym człowieczkiem. 5 marca 2019 roku po przeprowadzonym rezonansie okazało się, że w główce Antosia usadowił się olbrzymi, bo wielkości 9 cm, guz – nowotwór. Pozostawienie guza w stanie nienaruszonym było wyrokiem śmierci dla Naszego Synka. Jednak szczęściem w nieszczęściu okazało się, że guz ten pomimo fatalnego umiejscowienia jest guzem operowalnym.

Wspaniały zespół neurochirurgów dziecięcych ze Szpitala Zdroje w Szczecinie po przeprowadzeniu łącznie 4 operacji (od marca do września 2019 roku) zachował Antosia przy życiu. Niestety radość po usunięciu guza ustąpiła rozpaczy wraz z otrzymaniem wyników laboratoryjnych. Okazało się, że Antoś ma nowotwór o nazwie medulloblastoma o najwyższym, czwartym stopniu złośliwości. Wiązało się to z podjęciem dalszej, tym razem onkologicznej walki i zastosowaniem długotrwałej i wyniszczającej cały organizm chemioterapii.

Jego walka z rakiem przez ostatnie miesiące odbywała się w trakcie pobytów w różnych szpitalach, poczynając od neurochorurgii w Szczecinie, poprzez chemioterapię w Gdańsku i obecnie w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Antoś po drodze dzielnie pokonywał kolejne kryzysy i dziś podejmuje równoczesną walkę nie tylko z rakiem, ale również z powikłaniami pooperacyjnymi.

Walczy jednocześnie ze skutkami ubocznymi chemioterapii, na przemian z bolesnymi ćwiczeniami w ramach rehabilitacji ubytków neurologicznych, okulistycznych i neurologopedycznych. Na jednym i drugim polu osiąga swoje małe zwycięstwa, a rokowania medyczne prognozują, że w przyszłości Antoś może na powrót stać się zdrowym i samodzielnie funkcjonującym dzieckiem. Do tego jednak konieczna jest dalsza, długotrwała i kosztowna rehabilitacja, w tym w ramach stacjonarnych turnusów rehabilitacyjnych. Stąd prośba i apel o pomoc dla Naszego Synka. Dajmy mu szansę na jego Wielkie Zwycięstwo.

Pomóc Antosiowi można, dokonując wpłaty na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Santander Bank
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: 2401 pomoc dla Antosia Rusoń

Wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Antos:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP
Santander Bank
Title: 2401 Help for Antos Ruson

Aby przekazać 1% podatku dla Antosia należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2401 pomoc dla Antosia Rusoń”

 

https://www.kawalek-nieba.pl/antos-ruson/?fbclid=IwAR3VsEo0hhnsWYRgFfrYKb1IOaU8SwmRMwNk819gBG-i-z6TTB63WQzLshM