None

Żandarmi ze świąteczną wizytą u dzieci

13 zdjęć w galerii
W Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej z inicjatywy komendanta centrum płk. Sławomira Niemirki przeprowadzono świąteczną zbiórkę prezentów dla dzieci.
17 grudnia 2019 r. żołnierze Żandarmerii Wojskowej wraz z pracownikami RON na czele z zastępcą komendanta Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej ppłk. Piotrem Niemcem wręczyli prezenty podopiecznym Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim oraz dzieciom z placówki opiekuńczo-wychowawczej Domy dla Dzieci w Otwocku, gdzie żandarmi gościli już po raz drugi.

Wizyta żołnierzy Żandarmerii Wojskowej w Domu dla Dzieci w Otwocku miała wyjątkowe znaczenie. W spotkaniu uczestniczyli podopieczni domu wraz z opiekunami oraz starosta powiatu otwockiego wraz z dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku. W niezwykle świątecznej atmosferze żandarmi oraz zaproszeni goście podzielili się z dziećmi opłatkiem, złożyli im życzenia, po czym wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, a wspólny śpiew kolęd podkreślił ciepło domowego nastroju. Następnie dzieci zabrały się do rozpakowywania prezentów, pod choinką znalazły m.in. puzzle, maskotki, książki oraz słodycze.

Spotkanie z żandarmami przyniosło dzieciom wiele radości i uśmiechu, a także było okazją do rozmów dotyczących służby w Żandarmerii Wojskowej. Wizytę żandarmów w Domu dla Dzieci w Otwocku zakończyło wspólne zdjęcie. Czekamy na kolejne spotkanie z dziećmi. Wszystkim zaangażowanym w akcję dziękujemy za pomoc.

Tekst i zdjęcia: Milena Piętka