Wigilia z prezydentem

Świąteczne spotkanie Pary Prezydenckiej z żołnierzami

16 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Sylwia Guzowska
Żandarmi uczestniczyli w świątecznym spotkaniu Prezydenta RP, Zwierzchnika Sił Zbrojnych Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy oraz ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka z kadrą dowódczą, żołnierzami, weteranami, pracownikami wojska i żołnierskimi rodzinami.
W spotkaniu zorganizowanym 17 grudnia w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie uczestniczyli komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasz Połuch, zastępca komendanta głównego gen. bryg. Robert Jędrychowski oraz żołnierze i pracownicy Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej, Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie, Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej i Oddziału Zabezpieczenia Żandarmerii Wojskowej.

Organizowane rokrocznie spotkanie wigilijne Prezydenta RP z żołnierzami było okazją do złożenia sobie świąteczno-noworocznych życzeń i podzielania się opłatkiem. – Chcę bardzo mocno podkreślić: wszędzie, gdzie nasi żołnierze są, jesteśmy przez nich wspaniale reprezentowani i wielokrotnie mam wielką przyjemność, że mogę wysłuchać pochwał i superlatyw pod adresem naszych żołnierzy za to, w jaki sposób służą, jakimi są ludźmi, w jaki sposób odnoszą się do wojsk sojuszniczych oraz do mieszkańców tych terenów, na których odbywają służbę – powiedział prezydent, dodając, że to pokazuje, jaką klasę reprezentuje Wojsko Polskie i każdy z osobna żołnierz.
 
Słowa podziękowania za codzienną służbę oraz życzenia do żołnierzy i pracowników wojska skierował również minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. – Bardzo dziękuję za codzienną służbę, a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia proszę przyjąć ode mnie jak najlepsze życzenia, spokojnych i radosnych świąt ­– powiedział szef MON, podkreślając, że 2019 był rokiem ważnych rocznic: 70. rocznicy powstania Sojuszu Północnoatlantyckiego, 20. rocznicy przystąpienia Polski do NATO, 15. rocznicy przystąpienia do Unii Europejskiej. – Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by polska armia rozrastała się liczebnie, była wyposażona w jak najnowocześniejszy sprzęt i żeby była silniej osadzona w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Czas spędzony w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego był także dla żołnierzy Żandarmerii Wojskowej świetną okazją do złożenia sobie życzeń bożonarodzeniowych. Spokojnych, radosnych i rodzinnych świąt żandarmom i pracownikom formacji życzył komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasz Połuch.
 
Tekst i zdjęcia: Sylwia Guzowska