powitanie podporuczników

Powitanie podporuczników

Autor zdjęcia: Sylwia Guzowska
Komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasz Połuch spotkał się z absolwentami uczelni wojskowych, którzy objęli pierwsze stanowiska służbowe w Żandarmerii Wojskowej.
30 września 2019 roku do Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej przyjechali podporucznicy, którzy po ukończeniu uczelni wojskowych związali swoją karierę zawodową z Żandarmerią Wojskową. Świeżo upieczonych oficerów powitał komendant główny Żandarmerii Wojskowej. Generał życzył podporucznikom satysfakcji ze służby w Żandarmerii Wojskowej i wielu sukcesów podczas realizacji zadań służbowych.

– Cieszę się, że zdecydowaliście się Państwo na służbę w Żandarmerii Wojskowej i pozytywnie przeszliście kwalifikacje. Naszej formacji potrzebne są otwarte głowy i świeża krew. Pamiętajcie, że służba w Żandarmerii Wojskowej to wielki zaszczyt, ale i wielka odpowiedzialność. Pamiętajcie również o naszej misji, którą jest pomaganie dowódcom i stanie na straży porządku i dyscypliny w wojsku polskim. Liczę na Was i liczy na Was Żandarmeria Wojskowa – powiedział komendant główny Żandarmerii Wojskowej, zaznaczając, że formacja dysponuje nowoczesnym wyposażeniem, regularnie poprawia warunki pracy, dba o wysokie standardy moralne i docenia swoich żołnierzy.

Podczas spotkania gen. bryg. Tomasz Połuch wręczył podporucznikom Kodeks Honorowy Żołnierza Zawodowego Wojska Polskiego, który jest zbiorem zasad etyki oraz honoru i godności żołnierzy.

Młodzi adepci żandarmskiego rzemiosła, po wyznaczeniu na pierwsze stanowiska służbowe w KGŻW i jednostkach terenowych ŻW, rozpoczęli kurs przekwalifikowania w Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Po ukończeniu szkolenia rozpoczną realizację zadań służbowych.

Sylwia Guzowska