Mistrzostwa strzeleckie KGŻW

Mistrzostwa strzeleckie KGŻW

9 zdjęć w galerii
3 września 2019 roku na strzelnicy Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej w strzelaniu z pistoletu wojskowego oraz strzelanie kwalifikacyjne na Wojskową Odznakę Strzelecką.
Zawody zostały zrealizowane w formule mistrzostw Wojska Polskiego, tj. w konkurencji indywidualnej 20 strzałów do tarczy TS4 i konkurencji zespołowej 20 strzałów do tarczy FB 23P. W rywalizacji udział wzięło 10 pięcioosobowych zespołów, w tym 5 zespołów reprezentujących komórki organizacyjne Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej i 5 reprezentacji jednostek organizacyjnych Żandarmerii Wojskowej garnizonów Mińsk Mazowiecki i Warszawa. 

Klasyfikację przeprowadzono wśród komórek organizacyjnych Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej oraz generalnej - OPEN. W wyniku sportowej rywalizacji czołowe miejsca w poszczególnych klasyfikacjach wywalczyli:

- w konkurencji indywidualnej KGŻW:

1 miejsce - oficer z wynikiem 170 pkt. - Zarząd Kryminalny
2 miejsce - mjr Paweł Świątek z wynikiem 166 pkt. - Sztab
3 miejsce - ppłk Paweł Lachowski z wynikiem 165 pkt. - Zarząd Prewencji

Żołnierze KGŻW, zdobywcy czołowych miejsc w klasyfikacji KGŻW, zdominowali reprezentantów jednostek organizacyjnych Żandarmerii Wojskowej i okazali się najlepsi również w klasyfikacji generalnej - OPEN.

- w konkurencji zespołowej KGŻW:

1 miejsce - Zarząd Dochodzeniowo-Śledczy z wynikiem 851 pkt.
2 miejsce - kierownictwo KGŻW z wynikiem 833 pkt.
3 miejsce - Zarząd Prewencji z wynikiem 826 pkt.

- w konkurencji zespołowej - OPEN:

1 miejsce - Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie z wynikiem 927 pkt.
2 miejsce - Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim z wynikiem 865 pkt.
3 miejsce - Zarząd Dochodzeniowo-Śledczy z wynikiem 851 pkt.

Organizatorem zawodów był Oddział Szkolenia KGŻW, a zabezpieczenie logistyczne zawodów zapewnił Oddział Zabezpieczenia Żandarmerii Wojskowej w Warszawie.

ppłk Andrzej Cebulak