„SprzątaMy” z Prezydentem

11 zdjęć w galerii
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą po raz kolejny wzięli udział w akcji „SprzątaMy”. Tym razem wielkie zbieranie śmieci w lasach zostało zorganizowane w Skierniewicach.
Parze prezydenckiej towarzyszył Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, gen. bryg. Artur Kępczyński. W przedsięwzięciu uczestniczyli żołnierze i pracownicy cywilni Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, między innymi z 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej oraz Batalionu Dowodzenia IWsp SZ. Bydgoscy żołnierze zabezpieczali przedsięwzięcie pod względem logistycznym.

Para Prezydencka wraz z uczniami z okolicznych szkół, harcerzami, członkami Ligi Ochrony Przyrody, żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz leśnikami posprzątali tereny Nadleśnictwa Skierniewice.

Prezydent Andrzej Duda apelował, by o czystość lasów dbali wszyscy, którzy je odwiedzają. Podkreślał „Wdychamy te zanieczyszczenia, pamiętajmy o tym, że wnikają one w glebę, przenikają do wód podziemnych i później są cichym trucicielem nas wszystkich. Często przez wiele lat… Tak ważne jest byśmy na co dzień dbali o środowisko naturalne. Spotykając się, tu w lesie, na tej akcji realizujemy ważne dzieło edukacyjne, pokazujemy wszystkim, że można i że warto”.

Prezydent Andrzej Duda podziękował wszystkim uczestnikom oraz organizatorom akcji „sprzątaMY” życzył zebranym udanego letniego wypoczynku oraz spokojnych wakacji.


Warto dodać, że po raz pierwszy akcja wspólnego sprzątania lasów została zorganizowana 20 września w 2019 r. w Puszczy Białej. Wtedy w ogólnopolskim wydarzeniu wzięło udział ponad 43 tys. osób. Akcję sprzed dwóch lat także zainicjował prezydent Andrzej Duda.