Najlepszy Wojskowy Kierowca IWsp SZ 2022 roku

17 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Justyna Kędra, WDK IWsp SZ
W Centrum Szkolenia Logistyki w Grupie/k Grudziądza zakończył się konkurs o miano Najlepszego Wojskowego Kierowcy 2022 roku w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych, został nim st. sierż. Krzysztof Pilarski z 1 Regionalnej Bazy Logistycznej.
Dwudziestu pięciu kandydatów z jednostek IWsp SZ stanęło do rywalizacji. Konkurs rozpoczął się od testów teoretycznych z przepisów ruchu drogowego, budowy i eksploatacji pojazdów mechanicznych, zasad udzielenia pierwszej pomocy ofiarom wypadku oraz wiedzy ogólnej w zakresie bezpieczeństwa w ruch drogowym.  Kolejno zdający przemieścili się na plac manewrowy gdzie egzaminatorzy przygotowali szereg konkurencji. W części praktycznej kierowcy mieli do pokonania slalom polegający na pokonaniu toru samochodem ciężarowym marki Star 266. Egzaminatorzy oceniali przejazd między pachołkami, parkowanie oraz przejazd po łukach w kształcie cyfry 8.  Ostatnim etapem konkursu było „udzielenie pierwszej pomocy”, ofiarom wypadku drogowego oraz wykonanie czynności reanimacyjnych na fantomie.

Zakończenie konkursu i wręczenie medali odbyło się w obecności Zastępcy Szefa Logistyki płk Marka Adamowicza. Zwycięzcą konkursu a jednocześnie najlepszym kierowcą Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych został st. sierż. Krzysztof Pilarski z 1 Regionalnej Bazy Logistycznej, drugie miejsca zajął plut. Tomasz Gaweł z Centrum Szkolenia Logistyki ostatnie miejsce na podium należy do kpr. Paweł Dąbrowski Centrum Szkolenia Logistyki. W konkurencjach indywidualnych  "slalom", "test" i "pierwsza pomoc" został  st. sierż. Krzysztof Pilarski 1 RBlog.
Wyłonieni kierowcy będą reprezentować Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych na szczeblu centralnym w finale konkursu „Wojskowy Kierowca Roku 2022”.  

1. miejsce  st. sierż. Krzysztof Pilarski 1 Regionalna Baza Logistyczna
2. miejsce plut. Tomasz Gaweł  Centrum Szkolenia Logistyki
3. miejsce kpr. Paweł Dąbrowski Centrum Szkolenia Logistyki
4. miejsce szer. Michał Smolak 4 Regionalna Baza Logistyczna
5. miejsce p. Dariusz Pawłowski Centrum Szkolenia Logistyki

Zawodnik rezerwowy:
st. szer. Tomasz Jadzyn 10. Brygada Logistyczna