Najlepsi kierowcy wojskowi 2022 roku

22 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Justyna Kędra, WDK IWsp SZ
W Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie zakończył się konkurs o miano najlepszego wojskowego kierowcy 2022 roku.
Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, gen. bryg. Artur Kępczyński podziękował uczestnikom za sportową rywalizację w duchu fair play. Zwrócił również uwagę jak ważną rolę w budowaniu świadomości bezpiecznej i rozważnej jazdy pełnią kierowcy - szczególnie kierowcy wojskowi, którzy dla wielu stanowią wzór do naśladowania. „W konkursie nie ma przegranych, są sami zwycięzcy. Sam fakt, ze znaleźliście się w finale świadczy o tym, że jesteście najlepsi z najlepszych. Serdecznie Wam gratuluję” -  mówił Szef IWsp SZ.

Generał podziękował organizatorom, Szefowi Szefostwa Transportu i Ruchu Wojsk płk Piotrowi Szeflerowi za kolejny, profesjonalnie przeprowadzony konkurs. Słowa uznania skierował do komendanta CSSP, płk. Józefa Trejdera i Komendanta 17 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Koszalinie, ppłk. Marka Chułka, którzy przez pięć dni dbali o uczestników konkursu. Szczególne podziękowania skierował do komisji sędziowskiej pod przewodnictwem ppłk. Ryszarda Ociesy z STiRW, która czuwała nad bezpieczeństwem uczestników w czasie konkursu i wykazała się bezstronnością.

Osiemnasta edycja konkursu wyłoniła najlepszych kierowców w kategoriach indywidualnych i drużynowych. W klasyfikacji indywidualnej zwycięzcą został st. sierż. Krzysztof Pilarski reprezentujący Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych. Drugie miejsce na podium zajął st. szer. Maciej Milas z Wojsk Lądowych, trzecie miejsce wywalczył kpr. Artur Walos z Dowództwa Garnizonu Warszawa.

W konkursie o miano najlepszego kierowcy motocykla niezwyciężony okazał się szer. Krzysztof Górski z Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej. Zaraz za nim na mecie zameldował się chor. Grzegorz Marfiak z Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej. Miejsce trzecie zajął por. Tomasz Magdoń z Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.

W konkurencji drużynowej, kolejny rok z rzędu na pierwszym miejscu na podium stanęli kierowcy z Dowództwa Garnizonu Warszawa. Drugie miejsce zajęli żołnierze z Wojsk Lądowych a trzecie wywalczyła drużyna Sił Powietrznych.


Zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

- zwrotność na samochodzie Honker - kpr. Artur Walos;

- slalom na samochodzie STAR 266 - st. szer. Michał Radunc;

- slalom na motocyklu YAMAHA - szer. Krzysztof Górski;

- tor przeszkód na motocyklu YAMAHA - szer. Krzysztof Górski;

- Pierwsza pomoc ofiarom wypadku drogowego - st. kpr. Hieronim Nowak;

- nagroda za wykazanie się najlepszą wiedzą teoretyczną - st. szer. Andrzej Kaczmarek;

- zespołowo - Garnizon Warszawa.