Ćwiczenie przeciwpożarowe

16 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Justyna Kędra, WDK IWsp SZ
Inspektor ochrony przeciwpożarowej IWsp SZ ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzili ćwiczebny alarm pożarowy dla żołnierzy i pracowników IWsp SZ.
Zgodnie ze scenariuszem ćwiczenia, na podstawie którego przeprowadzono ćwiczebny alarm pożarowy, na jednym z pięter budynku doszło do wybuchu pożaru. Na piętrze kłębił się dym, którego z minuty na minutę przybywało. Pożar został wykryty przez detektory dymu. Służba dyżurna ogłosiła alarm, przystąpiła do ewakuacji budynku oraz powiadomiła odpowiednie służby ratownicze. Już po kilku minutach na miejsce przyjechała Państwowa Straż Pożarna, która rozpoczęła przeszukiwanie budynku. Okazało się, że znajduje się w nim nieprzytomna osoba. Strażacy wspólnie z ratownikami medycznymi po wyniesieniu rannej osoby, przystąpili do udzielania jej pomocy. W tym samym czasie strażacy umieszczeni na wysięgniku podejmowali osoby, które utknęły w pomieszczeniu na najwyższym piętrze budynku. Równocześnie trwała akcja gaśnicza, która zakończyła się ugaszeniem pożaru.

Przeprowadzony ćwiczebny alarm pożarowy odbywa się w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych cyklicznie. Dzisiejszy alarm miał na celu sprawdzenie działania alarmowania, gotowości służb przewidzianych do udziału w akcji gaszenia oraz doskonalenie osób na wypadek pożaru.