None

Świąteczny transport do Polskich Kontyngentów Wojskowych

10 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: kpt. Piotr Płuciennik
Przygotowania do Świąt Wielkanocnych są już na ostatniej prostej. Widać to również po asortymencie mienia dostarczanego z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej do Polskich Kontyngentów Wojskowych.
10 Opolska Brygada Logistyczna stale zabezpiecza funkcjonowanie Polskich Kontyngentów Wojskowych w Afganistanie, Rumunii i we Włoszech. Poza granice kraju wysyłane są transportem lotniczym i drogowym niezbędne do realizacji zadań środki materiałowe jak np. amunicja, środki pozoracji, sprzęt łączności, specjalistyczne urządzenia, części zamienne czy pojazdy wojskowe. Za przygotowanie takich transportów odpowiadają żołnierze z Sekcji Mobilnego Modułu Przeładunkowego 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.

Jednak przed świętami Wielkiej Nocy, najbardziej wyczekiwany przez żołnierzy na misjach jest transport produktów, które umożliwią przygotowanie obchodów świąt zgodnie z polską tradycją. Do kontyngentów wysłano w tym roku blisko tonę żywności, a w tym polskie wędliny, śledzie, produkty garmażeryjne, przyprawy oraz słodycze. Żołnierze otrzymali również kartki świąteczne, przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 w Opolu.

Wyjątkowym ładunkiem przesłanym w rejon misji były szczepionki przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. 26 marca żołnierze z Grupy Zabezpieczenia Medycznego i 91 Batalionu Logistycznego pobrali z Wojskowego Instytutu Medycznego 1200 dawek szczepionki AstraZeneca. Do czasu transportu lotniczego, tj. do 1 kwietnia, szczepionki przechowane były w magazynie leków w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej.

kpt. Piotr Płuciennik