None

Nowy szpital tymczasowy w Warszawie

6 zdjęć w galerii
Widać już pierwsze efekty zaangażowania ludzi i sprzętu w dostosowanie hangaru lotniczego do potrzeb powstającego drugiego szpitala tymczasowego dla chorych na COVID-19 na warszawskim Okęciu.
Na terenie  1 Bazy Lotnictwa Transportowego powstaje drugi szpital tymczasowy w Warszawie, którym jak przekazał minister Obrony Narodowej - zarządzać będzie Wojskowy Instytut Medyczny. Jednak zanim trafi tam pierwszy pacjent, trzeba hangar lotniczy dostosować do powstającego w nim tymczasowego szpitala dla pacjentów chorych na COVID-19. Inwestorem zadania jest Stołeczny Zarząd Infrastruktury w Warszawie podległy Inspektoratowi Wsparcia Sił Zbrojnych.

Najważniejszym zadaniem w realizacji tej inwestycji było ustalenie kompetencji pomiędzy inwestorem (SZI), bazą (1BLT) i przyszłym użytkownikiem (WIM). Ze względu na złożoność zadania na terenie powstającego szpitala zorganizowana została narada koordynacyjna dotycząca spraw organizacyjnych i funkcjonowania szpitala .Pracę realizowano w grupach organizacyjno finansowej oraz technicznej, która zajęła się sprawami związanymi z bezpieczeństwem ppoż , drogami ewakuacji, budową instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, wentylacyjnej i grzewczej oraz  tlenowej. Omawiano również potrzeby wyposażenia obiektu w specjalistyczny sprzęt medyczny, komputerowy oraz sprzęt kwaterunkowy. Dzięki dobrej organizacji pracy i dostaw materiałów zrealizowano 80% zabudowy ściennej, co pozwala rozpocząć prace instalacyjne. Wszystkie strony realizujące zadanie mają świadomość, że w tym przypadku liczy się każdy dzień.
ppłk Marek Chmiel