None

Przysięga wojskowa elewów

20 zdjęć w galerii
07.02.2020 r. Elewi z Ośrodka Szkolenia Służby Przygotowawczej 10 Opolskiej Brygady Logistycznej złożyli przysięgę wojskową.
„Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej…” - słowa roty przysięgi wojskowej, za dowódcą 10 Brygady Logistycznej pułkownikiem Szymonem Lepiarzem, wypowiedziało czterdziestu ośmiu elewów służby przygotowawczej. Czterech wyróżniających się podczas szkolenia elewów: Patryk Dobrzański, Krystian Kaszuba, Grzegorz Wiglusz i Kacper Lewandowski zostało wyróżnionych złożeniem przysięgi na sztandar jednostki wojskowej. W tej najważniejszej w życiu każdego żołnierza chwili obecne były rodziny i przyjaciele, a także przedstawiciele lokalnych władz, jednostek wojskowych, służb mundurowych, weterani, kombatanci oraz delegacje z organizacji pozarządowych. Uroczystość poprowadził podpułkownik Krzysztof Antosz, a błogosławieństwa udzielił kapelan Garnizonu Brzeg i Opole ksiądz kapitan Piotr Rokita. Oprawę uroczystości zapewnili muzycy z Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia.

Gratulując żołnierzom dowódca 10 Brygady Logistycznej przypomniał, że przysięga wojskowa jest nie tylko zobowiązaniem, ale także zaszczytem, którego nie każdy może dostąpić. Pułkownik Lepiarz podziękował również rodzicom żołnierzy za wychowanie swoich dzieci w duchu patriotyzmu i przygotowanie ich do wypełnienia powinności wobec Ojczyzny.

Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów, podczas której elewi mogli po raz pierwszy publicznie zaprezentować swoje umiejętności musztry. Po zdaniu broni oraz uroczystym obiedzie z dowódcą jednostki, elewi po raz pierwszy od dnia wcielenia opuścili koszary 10 Brygady Logistycznej i pojechali na przepustkę do rodzinnych domów.

 kpt. Piotr Płuciennik