Sportowe współzawodnictwo w Camp Shamrock

16 zdjęć w galerii
Wysokie temperatury, katorżniczy wysiłek, wymagające wytrzymałości i siły konkurencje, zacięta rywalizacja, ale również fantastyczna narodowa i międzynarodowa współpraca.
W IRISHPOLBATT żołnierze irlandzkiej kompanii rozpoznawczej zorganizowali w sobotę zawody, w których wzięły udział zespoły z Polski i Irlandii, ale nie zabrakło również drużyn mieszanych. Ci, którzy nie wzięli udziału w zawodach dopingowali uczestników, towarzyszyli im na trasie i zagrzewali do walki. Szalony bieg dookoła bazy, przeplatany konkurencjami, z których każda wymagała siły, wytrzymałości, woli walki, a także współpracy i opracowania taktyki - był dla żołnierzy nie tylko wyzwaniem, ale także testem ich kondycji i sprawności.

Górzysty teren i kamieniste zbocza wzgórza, na których posadowiony jest CAMP SHAMROCK dawały organizatorom biegu prawdziwe pole do popisu. Przerzucanie opon, bieg z belkami i workami z piachem, przepychanie opancerzonego pojazdu, spacer farmera po stromym zboczu wzgórza, czy wskakiwanie na kontener, to tylko niektóre z konkurencji, w których liczył się czas całego zespołu.

Bo poza świetnymi wynikami – było też wiele radości i satysfakcji!

 
Tekst i zdjęcia: mjr Monika Matuszczak