XXIX Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

8 zdjęć w galerii
Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Tomasz Piotrowski wziął udział w otwarciu XXIX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.
Targi w Kielcach są niepowtarzalną okazją do zapoznania się z koncepcjami i propozycjami branży zbrojeniowej z całego świata. Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych wraz z delegacją odwiedził wystawy zorganizowane przez polski przemysł zbrojeniowy oraz wystawców narodowych. Wizyta na targach była także okazją do odwiedzenia stoisk stowarzyszeń i fundacji, które w ramach swojej działalności wspierają żołnierzy, weteranów misji poza granicami państwa oraz dzieci i rodziny rannych i poległych żołnierzy.

Honorowy patronat nad Międzynarodowym Salonem Przemysłu Obronnego objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
 
*** 
 
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego od 29 lat, we wrześniu, staje się miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata. MSPO to trzecia wystawa Europy, po targach w Paryżu i Londynie.

W 2021 roku, na stoiskach polskich i światowych liderów branży obronnej zaprezentowane zostaną śmigłowce, sprzęt pancerny i rakietowy, materiały wybuchowe, sprzęt i materiały wojsk chemicznych. Firmy będą prezentować także uzbrojenie i sprzęt lotniczy oraz sprzęt obrony powietrznej, a także niezbędne uzbrojenie jednostek marynarek wojennych. Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego 2021 zaprezentują się również firmy oferujące nowoczesną technikę łączności, sprzęt radioelektroniczny i optoelektroniczny. Na wystawie znaleźć będzie można również artykuły żywnościowe i urządzenia do przygotowywania posiłków oraz przechowywania i transportu żywności, różnego rodzaju mundury, sprzęt i materiały medyczne. Źródło: MSPO
 
 
Tekst: Beata Cichosz
Zdjęcia: st. chor. szt. mar. Arkadiusz Dwulatek