Turniej piłki nożnej w Bazie Novo Selo

11 zdjęć w galerii
W Bazie Novo Selo, z inicjatywy dowódcy bazy, odbył się halowy turniej piłki nożnej. Do zawodów zorganizowanych z okazji otwarcia nowego boiska wielofunkcyjnego zgłosiło się 21 zespołów z dziewięciu krajów. Wśród uczestników znalazły się dwie drużyny Polskiego Kontyngentu Wojskowego.
W pierwszej fazie turnieju zespoły rywalizowały w czterech grupach rozgrywając mecze w systemie każdy z każdym. Do części pucharowej awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Wśród ośmiu najlepszych znalazła się drużyna kompanii manewrowej PKW KFOR.

Rywalizacja w meczach, w których przegrany odpadał z turnieju była bardzo zacięta. Bardzo dobrze w tej fazie turnieju grali żołnierze PKW, którzy pewnie zwyciężyli w dwóch meczach uzyskując awans do finału. Mecz finałowy z drużyną "ECOLOG", złożoną z cywilnych pracowników bazy, rozpoczął się od dwubramkowego prowadzenia drużyny PKW, którego nie oddali do ostatniego gwizdka zwyciężając ostatecznie 3-2.

Na zakończenie puchar oraz medale dla najlepszych drużyn wręczył dowódca bazy pułkownik Atilla Kral. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.