Trening sojuszniczy

15 zdjęć w galerii
W piątek, 8 października, w bazie CAMP SHAMROCK odbył się międzynarodowy trening, w trakcie którego ćwiczono scenariusze reagowania w wybranych sytuacjach kryzysowych.
Przed rozpoczęciem ćwiczeń, żołnierze sojuszniczych armii, wspólnie opracowali najważniejsze elementy treningowe, na które w Republice Libanu wojska UNIFIL-u muszą być stale gotowe.

Żołnierze z Polski, Irlandii, Francji i Finlandii dali z siebie wszystko, by podczas prowadzonego ćwiczenia urzeczywistnić potencjalne warianty zdarzeń. Kilkukrotnie stawali przeciwko sobie nawzajem, próbując różnych sposobów, by zdobyć przewagę i osiągnąć zakładane cele. W trakcie ćwiczenia żołnierze IV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego, pod okiem swojego dowódcy ppłk. Radosława Lewandowskiego, przećwiczyli i udoskonalili procedury działania, ale także zacieśnili współpracę z żołnierzami IRISHPOLBATT i nawiązali współdziałanie z sojusznikami z Francji i Finlandii.

Bez względu na barwę munduru, sposób wyszkolenia, doświadczenie i kraj pochodzenia, międzynarodowy charakter ćwiczeń realizowanych przez żołnierzy UNIFIL w Libanie pozwala na właściwe wykonywanie zadań mandatowych pod sztandarem Organizacji Narodów Zjednoczonych.
 

Zdjęcia i tekst: mjr Monika Matuszczak