Upominki dla najmłodszych

10 zdjęć w galerii
W dniach 4-5 października 2021 roku, żołnierze Zespołu Łącznikowo-Monitorującego (LMT) XLIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR odwiedzili przedszkolaków w gminach Kacanik oraz Hani i Elezit.
Żołnierze polskiego LMT Regionalnego Dowództwa Zachód (RC-W) XLIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, w ramach tworzenia pozytywnej relacji i utrzymania przyjaznego wizerunku sił KFOR pośród obywateli Kosowa, odwiedzili najmłodszych mieszkańców w przedszkolach, którym wręczyli upominki w postaci zabawek i pluszowych maskotek.

Znając potrzeby mieszkańców, w tym dzieci, żołnierze polskiego LMT wiedzą, że te skromne upominki pozwolą umilić czas spędzany w przedszkolu. Uśmiech dzieci, to najwspanialsza nagroda. Przybory szkolne, zabawki oraz pomoce dydaktyczne są bardzo często nieosiągalne wśród rodzin mieszkających w tutejszych miejscowościach, a w szczególności w małych wsiach, gdzie brakuje środków materialnych na podstawowe artykuły życia codziennego.

„Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom z Polski biorącym udział w zbiórce za ten jakże szlachetny dar” - powiedział Dyrektor Edukacji jednej z gmin. Organizacja oraz koordynacja akcji humanitarnej odbyła się pod dowództwem zastępcy dowódcy batalionu niekinetycznego RC-W ppłk. Marcina Komarowskiego, który był dumny z podległego pododdziału za profesjonalizm w rozpoznaniu potrzeb lokalnej społeczności, a przede wszystkim dzieci, które są gwarantem przyszłej stabilności w państwie.
 

Tekst i zdjęcia: mjr Marcin Ożdżyński