IV zmiana PKW UNIFIL rozpoczęła misję

5 zdjęć w galerii
Żołnierze IV zmiany PKW UNIFIL rozpoczęli realizację zadań mandatowych w Republice Libańskiej.
23 września 2021 r. w CAMP SHAMROCK odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków pomiędzy III i IV zmianą Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Libanie.

W obecności dowódcy IRISHPOLBATT, Attache Polski i Węgier w Libanie, a także kluczowego personelu batalionu, ppłk Radosław Lewandowski przejął dowodzenie od poprzednika ppłk. Daniela Kowalewskiego.

W słowach kierowanych do wszystkich obecnych ppłk Lewandowski zapewnił o gotowości żołnierzy kontyngentu do realizacji zadań mandatowych, kooperacji z przedstawicielami armii sojuszniczych, budowania dobrych relacji ze społecznością lokalną w rejonie odpowiedzialności i determinacji w realizacji bieżących zadań. Zdający obowiązki dowódca III zmiany podziękował swoim żołnierzom i współpracownikom za wspólną służbę i codzienne wsparcie, życząc im spełnienia wszystkich planów zadowodych i osobistych.

Obecna zmiana PKW UNIFIL jest czwartą, formowaną przez 12 Brygadę Zmechanizowaną, której trzon stanowią żołnierze choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej.

„Błękitna” Brygada jest także odpowiedzialna za wystawienie dwóch kolejnych kontyngentów, z których jeden już rozpoczął proces szkolenia, by za kilka miesięcy poddać się certyfikacji i rozpocząć służbę poza granicami kraju.
 
Tekst/zdjęcia: mjr Monika Matuszczak