II edycja Biegu kobiet

10 zdjęć w galerii
W sobotę 11 marca 2023 roku, na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie, odbyła się II edycja Biegu kobiet, połączona z piknikiem wojskowym.
W tegorocznym biegu rywalizowały głównie panie, do których dołączyli panowie oraz najmłodsi biegacze, a wszystko po to, aby wspólnie uczcić na sportowo Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Dorośli uczestnicy mieli do pokonania dystans 11 550 metrów, odpowiadający liczbie 11 550 żołnierzy – kobiet służących w Wojsku Polskim, natomiast dzieci mogły sprawdzić się w biegach na 100, 200 oraz 800 metrów z podziałem na kategorie wiekowe.

Obok sportowej rywalizacji na zawodników i gości czekało mnóstwo atrakcji towarzyszących, w tym piknik z pokazem sprzętu wojskowego, losowanie numerów startowych z nagrodami, spotkania z utytułowanymi sportowcami, gry i zabawy dla dzieci oraz grochówka wojskowa.

Na stoiskach promocyjnych przygotowanych przez dowództwa oraz jednostki i instytucje wojskowe można było porozmawiać m.in. o wojskowej służbie kobiet w kraju oraz poza granicami Polski.


Zdjęcia: Monika Dwulatek