None

Żołnierze PKW KFOR z pomocą

8 zdjęć w galerii
W dniu 19 kwietnia 2021 roku, żołnierze XLIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie przekazali pomoc humanitarną dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Janjevo.
Większość pomocy, w tym artykuły spożywcze, szkolne i płyny do dezynfekcji została przekazana przez Ordynariat Polowy Wojska Polskiego. Wśród przekazanych darów było także coś wyjątkowego. Żołnierze, w ramach zbiórki koleżeńskiej, zakupili 208 par butów, które zostały przekazane wraz z pomocą humanitarną.

W tak szczególnym okresie, jakim jest pandemia, pomoc najbardziej potrzebującym ma ogromne znaczenie. Przekazane dary pozwolą choć w niewielkim stopniu na poprawę trudnej sytuacji, jaka panuje wśród ludności.

Zaangażowanie żołnierzy w pomoc humanitarną daje ogromną satysfakcję, a radość obdarowanych i podziękowania nadaje jeszcze większego sensu w pomoc drugiemu człowiekowi. Prowadzenie akcji humanitarnych wpływa również na ulepszanie stosunków pomiędzy siłami KFOR, a lokalnymi władzami i mieszkańcami Kosowa.

Dzięki realizacji zadań mandatowych Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie żołnierze mają możliwość lepszego zapoznania się z sytuacją mieszkańców Kosowa oraz problemami najbardziej potrzebujących.

Tekst: kpt. Anita Skowron
Zdjęcia: sierż. Grzegorz Kirkowski