None

Świąteczne spotkanie

11 zdjęć w galerii
W środę, 31 marca 2021 r., Para Prezydencka oraz Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak złożyli życzenia żołnierzom w jednostkach wojskowych w Polsce oraz Polskich Kontyngentach Wojskowych.
Ze zrozumiałych względów, po raz kolejny, spotkanie odbyło się w formie wideokonferencji. Live-streaming z wydarzenia transmitowany był w mediach  społecznościowych.

Prezydent wraz z Pierwszą Damą oraz Minister Obrony Narodowej przekazali żołnierzom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

 „Dziękuję za służbę dla Ojczyzny – nieprzerwaną, zawsze w gotowości, zawsze na stanowisku. Dziękuję wszystkim żołnierzom, którzy służą w kraju, a także tym służącym poza granicami kraju w ramach naszych kontyngentów wojskowych” – mówił Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda podczas wideokonferencji.

Prezydent życzył spokojnych, dobrych świąt Wielkiej Nocy, aby były one w rzeczywistości odrodzeniem: duchowym i fizycznym – dla nas, naszej Ojczyzny i całego świata. 

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda także życzyła spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, by był to czas odpoczynku i wytchnienia od codziennych, niełatwych i bardzo wymagających obowiązków. „Chciałabym, aby te święta były przepełnione nadzieją, że wspólnymi siłami uda nam się pokonać pandemię koronawirusa” – zaznaczyła. 

W rozmowie uczestniczyli także m.in.: Szef BBN Paweł Soloch, Szef Sztabu Generalnego WP gen. Rajmunt T. Andrzejczak, Dowódca Operacyjny gen. broni Tomasz Piotrowski, ordynariusze polowi WP oraz dowódcy Sił Zbrojnych.

W imieniu Polskich Kontyngentów Wojskowych życzenia złożył dowódca PKW Irak płk Mirosław Bodnar.

Po zakończeniu oficjalnej wideokonferencji, Dowódca Operacyjny RSZ gen. broni Tomasz Piotrowski osobiście rozmawiał z Polskimi Kontyngentami Wojskowymi, dziękując za odpowiedzialną, pełną zaangażowania służbę. Wyraził dumę z możliwości dowodzenia takimi podwładnymi. Na ręce dowódców kontyngentów złożył świąteczne życzenia wszystkim żołnierzom i pracownikom. Następnie żołnierskie życzenia przekazały kontyngenty uczestniczące w video-spotkaniu.

 
***

Udział polskich żołnierzy w misjach zagranicznych jest częścią polskiej polityki bezpieczeństwa oraz potwierdzeniem sojuszniczej współpracy. Obecnie, polscy żołnierze służą w: Afganistanie, Iraku, Kosowie, Bośni i Hercegowinie, Libanie, Łotwie, Republice Środkowoafrykańskiej, Rumunii i we Włoszech.


 

Źródło: www.prezydent.pl
Zdjęcia. st. chor. szt. mar. Arkadiusz Dwulatek