None

Bieg ulicami Sarajewa

3 zdjęć w galerii
W dniu 26.07.2020 r. żołnierze PKW EUFOR uczestniczyli w zorganizowanym ulicami Sarajewa 42 kilometrowym biegu - „Two Cities Marathon 2020”.
W ramach imprezy „Maraton Dwóch Miast” zorganizowano maraton na dystansie 42 kilometrów oraz bieg sztafetowy w rejonie Sarajewa i Sarajewa Wschodniego, w którym wzięło udział kilkuset biegaczy.

Maraton, pod względem liczby zawodników, był najliczniejszym biegiem w Bośni i Hercegowinie o charakterze międzynarodowym, w którym zarejestrowani byli zawodnicy nie tylko z regionu, ale także z całej Europy.

Wśród zawodników nie zabrakło również polskiego akcentu. W maratonie udział wzięło dwoje żołnierzy XIX zmiany PKW EUFOR ALTHEA. Reprezentanci PKW ukończyli bieg z bardzo dobrymi wynikami. Nasz kolega pokonał dystans w czasie 4:07:54, natomiast koleżanka z wynikiem 3:44:58, zajmując wysokie trzecie miejsce w kategorii kobiet.

Bieg jednocześnie był pierwszym maratonem w regionie zorganizowanym w specyficznych warunkach dostosowanych do aktualnej sytuacji epidemiologicznej.
 

Tekst: rzecznik prasowy PKW EUFOR
Zdjęcia: archiwum żołnierzy PKW EUFOR