None

Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach

8 zdjęć w galerii
Z inicjatywy Wydziału Konsularnego Ambasady Polskiej na Łotwie zrealizowano akcję dostarczania paczek dla Polonii na Łotwie.
Delegacja żołnierzy VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Łotewskiej na czele z dowódcą mjr Maciejem Sulewskim, przedstawicielem "Paczka dla Rodaka" oraz prezesem oddziału Związku Polaków na Łotwie panem Ryszardem Stankiewiczem, w dniach 22-23 czerwca przekazała paczki Polakom na Łotwie w ramach Akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Pierwotnie akcja miała odbyć się przed świętami Wielkanocnymi, ale z uwagi na pandemię COVID-19  musiała zostać przełożona.

Żołnierze z zachowaniem wszystkich środków ochrony przed COVID-19 przejęli od Fundacji Polskich Wartości paczki z produktami żywnościowymi oraz środkami higieny, zdezynfekowali je, a następnie przewieźli do Centrum Kultury Polskiej w Dynenburgu, gdzie uczestniczyli w przekazaniu paczek przybyłym Polakom. Odwiedzili również w domach Polaków, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli osobiście odebrać paczek. Polscy żołnierze zostali bardzo serdecznie powitani przez społeczność Polską mieszkającą na Łotwie. Była to też wyjątkowa okazja do wspomnień i wielu wzruszeń.

Tekst i zdjęcia st. chor. sztab. Grzegorz Domeła