None

Wizyta Dowódcy JFC Brunssum

4 zdjęć w galerii
W poniedziałek 22 czerwca br. z wizytą w Polsce przebywał generał Jörg Vollmer dowódca Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych w Brunssum (Allied Joint Force Command - JFC).
To pierwsza zagraniczna wizyta niemieckiego generała, po objęciu w kwietniu br. stanowiska dowódcy JFC. Podczas pobytu w Warszawie, generał Jörg Vollmer wraz z delegacją uczestniczył w rozmowach sztabowych z Szefem Sztabu Wojska Polskiego generałem Rajmundem T. Andrzejczakiem. Generałowie omówili sytuację bezpieczeństwa w regionie, zaangażowanie sił i środków NATO na wschodniej flance Sojuszu, w tym Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie oraz Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu oraz zaangażowanie Wojska Polskiego w ramach inicjatyw NATO.
 
Następnie delegacja złożyła wizytę w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych im. gen. B. Kwiatkowskiego. Członków delegacji powitał Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Tomasz Piotrowski. W trakcie wizyty, Dowódca Operacyjny zapoznał gości z misją i zadaniami oraz strukturą organizacyjną dowództwa.
 
Wizytę w Dowództwie Operacyjnym zakończono tradycyjną wymianą upominków oraz pamiątkowym wpisem do Księgi Pamiątkowej dowództwa.
 
Test: Beata Cichosz
Zdjęcia: st. sierż. Patryk Cieliński