None

Wizyta Dowódcy PKW w Kwaterze Głównej

3 zdjęć w galerii
W dniach 18-19 czerwca br. Dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego płk pil. Waldemar Gołębiowski przebywał z wizytą w Kwaterze Głównej misji Resolute Support w Kabulu.
Obecność dowódcy była formą podsumowania działalności polskich oficerów XI zmiany PKW Afganistan RSM, wykonujących zadania w HQRS, a jednocześnie okazją do podziękowania przedstawicielom państw sojuszniczych za wzorową współpracę. Medalem pamiątkowym XI Zmiany PKW RSM Afganistan uhonorowani zostali oficerowie Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych i Belgii, a także pracownik cywilny, reprezentujący Siły Zbrojne Wielkiej Brytanii. Wszyscy odznaczeni, przez ostatnie sześć miesięcy współpracowali na co dzień z polskimi oficerami. Wręczając medale, dowódca PKW podkreślił istotę międzynarodowej współpracy wojskowej. – „Dziękuję za waszą życzliwość i profesjonalizm. Otrzymanie medalu pamiątkowego to nie tylko forma wyróżnienia, to przede wszystkim świadectwo wzorowych relacji z żołnierzami XI zmiany PKW oraz całym Wojskiem Polskim.” Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali także pisemne podziękowania od dowódcy polskiego kontyngentu oraz drobne upominki.

W imieniu wyróżnionych głos zabrał amerykański oficer, który nie szczędził słów podziękowania i uznania dla żołnierzy Wojska Polskiego. – „Kwatera Główna misji Resolute Support to miejsce szczególne, epicentrum najważniejszych wydarzeń, gdzie bezinteresowna służba, szeroko rozumiana dyscyplina oraz ścisła współpraca sojusznicza, są kluczem do sukcesu. Postawa i zaangażowanie polskich oficerów, z którymi mieliśmy możliwość współpracować, godna jest najwyższego uznania."

W drugiej części uroczystości, w obecności przedstawicieli armii innych państw, dowódca polskiego kontyngentu wyróżnił medalem NATO oficerów wykonujących obowiązki w Kwaterze Głównej misji Resolute Support w Kabulu.

Tekst i zdjęcia: mjr Kamil Szynkowski