None

Święta Majowe w PKW Afganistan

4 zdjęć w galerii
W dniach 2 i 3 Maja, datach wyjątkowych w świadomości i sercu każdego Polaka, żołnierze XI zmiany PKW Afganistan RSM uczcili Dzień Flagi oraz 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja jest nierozerwalnie połączone z Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzonym 2 maja. Wydarzenia związane z tymi datami łączy wspólne dobro - Ojczyzna i jej symbole.

W tym roku w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Afganistanie, te wyjątkowe dni, uczczono w szczególny sposób. W związku z pandemią, w przeciwieństwie do lat ubiegłych nie przeprowadzono uroczystego apelu. W dniu 2 maja, w którym biało-czerwona flaga staje się szczególnym symbolem, łączącym i jednoczącym rodaków mieszkających oraz przebywających na wszystkich kontynentach, stanowiąc znak ich narodowej przynależności, w bazie Bagram uroczyście podniesiono Flagę Państwową na maszt oraz odegrano hymn Państwowy.

Z okazji Święta Narodowego 3 Maja, ksiądz kapelan kontyngentu odprawił Mszę Świętą  w intencji Ojczyzny. W czasie kazania ksiądz Kapelan nawiązał do patriotycznej roli kościoła oraz symboli narodowych w życiu społecznym narodu na przestrzeni dziejów.

Tekst mjr Kamil Szynkowski
Zdjęcia por. Miłosz Wegner