None

12 Brygada wspiera społeczeństwo na granicy RP

6 zdjęć w galerii
Strzegą zachodniej granicy RP, udzielają pomocy medycznej i transportowej, a od 19 marca br. żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina dostarczają również żywność i wodę pitną do kierowców, którzy oczekują na przekroczenie granicy państwowej.
Przywrócenie kontroli na granicach RP doprowadziło do powstania korków, ale było to koniecznie z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Kierowcy więc przez kilka godzin oczekują na przekroczenie granicy, dlatego z inicjatywy wojewody zachodniopomorskiego rozpoczęto akcję dystrybucji żywności oraz wody pitnej dla kierowców.

Z tego powodu starości powiatów przygranicznych w zakresie Powiatowych Centrów Zarządzania Kryzysowego pilnie zorganizowali dla kierowców tak potrzebną pomoc. Z kolei żołnierze „Błękitnej” Brygady w kooperacji ze Strażą Graniczną przystąpili do rozdawania przygotowanych paczek z posiłkami oraz wodą, aby zaspokoić te niezmiernie istotne potrzeby wjeżdżających do Polski.

Prowiant będzie dostarczany 3 razy na dobę, aby dotrzeć do możliwie każdego kierowcy. Pomimo dość trudnej sytuacji na przejściach granicznych żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej, a także funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji dają kolejny przykład bardzo dobrej współpracy na granicy państwowej z administracją lokalną.
 
Tekst i zdjęcia: kpt. Błażej Łukaszewski