None

Wspólne działania

22 zdjęć w galerii
W sytuacji poważnego zagrożenia dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem, żołnierze wspierają Straż Graniczną m.in. podczas wspólnych patroli, służby na posterunkach, czy obserwacji.
Zgodnie z postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w uzgodnieniu z Premierem i po konsultacjach z ministrami: Obrony Narodowej oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji, pododdziały Sił Zbrojnych RP wspierają działania Straży Granicznej.
 
W Małopolsce, Spadochroniarze 6 Brygady Powietrzno-Desantowej rozszerzyli zakres wsparcia administracji publicznej i od wtorku 17 marca br., w związku z przywróceniem tymczasowej kontroli granicznej, żołnierze Brygady wspierają działania Straży Granicznej na południowym odcinku granicy państwa w województwach śląskim i małopolskim.
 
W Świnoujściu, żołnierze 8 Koszalińskiego pułku przeciwlotniczego również wspierają Straż Graniczną. 8. Koszaliński Pułku Przeciwlotniczego/12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Świnoujściu patrolują granicę zachodnią. Głównym celem działania jest minimalizacja ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii na terytorium RP.
 
 
Tekst: mjr Ireneusz Stasiński (6 BPD), por. Bartłomiej Kulesza (12SDZ)
Zdjęcia: por. Bartłomiej Kulesza 12SDZ, st. kpr. Mariusz Bieniek, St. szer. Szymon Dobija