None

Pomoc humanitarna w Libanie

7 zdjęć w galerii
Południowa część Libanu znajduje się w trudnej sytuacji ekonomicznej, z pomocą przybywają żołnierze CIMIC z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.
Dzięki współpracy z fundacją Redemptoris Missio, mieszkańcy kolejnych dwóch miejscowości zostali wyposażeni w podstawowe artykuły medyczne, takie jak bandaże, gazy opatrunkowe, plastry, czy rękawiczki.

„Lokalna społeczność często prosi o wsparcie w każdej formie. Pomoc medyczna, którą dystrybuujemy jest bardzo potrzebna, zwłaszcza w obecnej sytuacji związanej z Corona virusem, którego potwierdzone przypadki są także w Lianie. Dzięki dużemu zaangażowaniu żołnierzy PKW UNIFIL możemy wspierać władzę lokalną w tym trudnym czasie.” – zaznacza dowódca Engagement Team kpt. Katarzyna Rzadkowska.

Fundacja Redemptoris Missio przysłała do Libanu ok. 1 tony pomocy humanitarnej. Żołnierze CIMIC podzielili artykuły pomiędzy mieszkańców z największymi potrzebami.

„Mamy nadzieję, że dzięki obecności Polaków w południowej części Libanu, uda się nawiązać współpracę także z innymi organizacjami, które zechcą wesprzeć społeczeństwo dotknięte kryzysem, zaznaczając tym samym polską obecność w rejonie misji UNIFIL.” – dodaje kpt. Rzadkowska
 
Tekst: kpt. Katarzyna Rzadkowska
Zdjęcia: sgt. Alan O’Brien, por. Jakub Zymiera