None

Bieg Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w PKW EUFOR ALTHEA

8 zdjęć w galerii
W niedzielę 1 marca 2020 roku w bazie Camp Butmir w Sarajewie, żołnierze PKW EUFOR zorganizowali Bieg Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Dowódca XVIII zmiany PKW EUFOR, a także ponad 70 żołnierzy różnych narodowości biorących udział w misji ALTHEA oddali hołd żołnierzom polskiego antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

W godzinach porannych tuż przed biegiem, grupa organizacyjna rejestrowała zawodników. Każdy z biorących udział w biegu otrzymał pamiątkową koszulkę oraz numer startowy. Po wprowadzeniu uczestników w klimat i tematykę biegu, przy dźwiękach utworów o charakterze patriotycznym, prezentowanych we współczesnych aranżacjach w języku polskim i angielskim, zawodnicy ruszyli w trasę.

Po pokonaniu 1963 metrów i dotarciu na linię mety, każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal. Dodatkowo trójka najlepszych uczestników w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymała puchar oraz ryngraf Dowódcy PKW.

Zwieńczeniem obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych było odczytanie Apelu Pamięci podczas uroczystej zbiórki PKW.
 
Tekst: rzecznik prasowy PKW EUFOR
Zdjęcia: archiwum żołnierzy PKW EUFOR