None

Żołnierze PKW Orlik 9 uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

10 zdjęć w galerii
Punktualnie o godz. 10.00, czyli 9.00 czasu polskiego, rozpoczął się pierwszy bieg na dystansie 1963 m w ramach akcji „Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.
Oprócz wspomnianego dystansu uczestnicy rywalizowali również na dystansie 5000 m. Ponad 170 osób, w tym żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego PKW Orlik 9, uczciło pamięć żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W biegu uczestniczyli także żołnierze Brytyjskich Sił Zbrojnych wchodzących w skład eFP w Estonii, Estońskich Sił Zbrojnych oraz żołnierzy NATO Force Integration Unit, a także przedstawiciele Ambasady RP w Tallinie.

Pomimo niesprzyjających zimowych warunków, uczestnicy rywalizowali zawzięcie w gorącej przyjaznej atmosferze. W tych okolicznościach żołnierze PKW Orlik 9 nie okazali się gościnni i zajęli całe podium na obu dystansach. Gratulacje dla zwycięzców oraz podziękowania dla wszystkich uczestników za wspaniałe współzawodnictwo.

Tekst i zdjęcia: mjr Tomasz Antkowiak