None

Żołnierze PKW Afganistan upamiętnili kolegę

5 zdjęć w galerii
"Andrzej słynął z dbałości o powierzony sprzęt i podległych mu żołnierzy..."
W dniu 10.02.2020 r. w bazie TB Gamberi, w której służbę pełnią żołnierze XI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w misji Resolute Support w Afganistanie, odbyła się uroczysta msza święta upamiętniająca poległego w 2009 roku kolegę - st. chor. szt. Andrzeja Rozmiarka.

We mszy świętej, odprawionej przez księdza kapelana kontyngentu, wziął udział Dowódca XI zmiany PKW Afganistan RSM płk pil. Waldemar Gołębiowski oraz żołnierze wykonujący zadania mandatowe w bazie.

- "Andrzej słynął z dbałości o powierzony sprzęt i podległych mu żołnierzy. Często opowiadał o swojej rodzinie" - wspominają kolegę żołnierze, którzy służyli z nim oraz z inicjatywy, których celebrowana była msza święta.

Cześć jego pamięci!
 
***
 
Śp. st. chor. szt. Andrzej Rozmiarek urodził się w 1974 roku w Skwierzynie. Powołany do służby wojskowej 03 lipca 1996 służył w 6 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Stargardzie, a następnie w 14. Batalionie Ułanów Jazłowieckich 12. Brygady Zmechanizowanej jako dowódca załogi. St. chor. szt. Andrzej Rozmiarek brał udział w IV zmianie PKW Afganistan w ramach misji ISAF. Zginął 10 lutego 2009 r. Został pośmiertnie mianowany do stopnia starszego chorążego sztabowego. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Gwiazdą Afganistanu.
 
Tekst: por. Paweł Płoskonka
Zdjęcia: st. szer. Jarosław Tyda, archiwum CWDPGP