Nowe boisko do piłki nożnej otwarte w Libanie

4 zdjęć w galerii
W rejonie odpowiedzialności IRISHPOLBATT, gdzie służą żołnierze PKW UNIFIL zainaugurowano projekt budowy boiska do piłki nożnej.
Burmistrz m. Hanin podkreślał, że duże zaangażowanie żołnierzy UNIFIL i ich pomoc, w postaci realizacji projektów rozwojowych, znaczenie przyczynia się do poprawy warunków życia lokalnej społeczności. Projekt finansowany był przez żołnierzy z Włoch.

„Na terenie południowego Libanu wszystkie nacje realizują projekty pomocowe. Bardzo ważne jest, aby łączyć wysiłki i koordynować realizację przedsięwzięć, tak aby zapewnić rownowagę rozwojową dla regionów odpowiedzialności UNIFIL. Działalność żołnierzy CIMIC jest bardzo doceniana przez lokalną społeczność, którza czuje się bezpiecznie, wiedząc, że może polegać na żołnierzach w niebieskich beretach” – zaznacza zastępca szefa G9 Sectora West mjr Hubert Żukowski.
Oprócz żołnierzy CIMIC z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w uroczystości wzięli udział dowódca Sectora West gen. Diego Fulco, a także dowódca irlandzko-polskiego batalionu i dowódca PKW UNIFIL ppłk Paweł Bednarz.
 
Tekst: kpt. Katarzyna Rzadkowska
Zdjęcia: Lorenzo Medhat