None

PKW Afganistan – wizyta dziennikarzy

2 zdjęć w galerii
W grudniu br. z kilkudniową wizytą w Bazie Bagram, gdzie znajduje się Dowództwo Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie, przebywała ekipa Telewizji Polskiej SA.
Głównym celem wizyty było podsumowanie 5 lat misji Resolute Support, w której uczestniczą polscy żołnierze, zapoznanie się z warunkami pełnienia służby przez polskich żołnierzy oraz ich codziennymi obowiązkami i zadaniami. Podczas realizacji materiału, o warunki pełnienia służby oraz opinie ze współpracy z polskimi żołnierzami zapytano również żołnierzy amerykańskich z Best Team – 24.

Wizyta dziennikarzy zbiegła się również z obchodami „Dnia Pamięci o Poległych i zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa”, który obchodzony jest 21 grudnia, w rocznicę najtragiczniejszego wydarzenia w historii polskich misji zagranicznych z 2011 r., gdy w wybuchu miny-pułapki zginęło w Afganistanie pięciu polskich żołnierzy.

Ze względu na szczególny czas zbliżających się świąt, ekipa telewizyjna dużą uwagę poświęciła przygotowaniom do Świąt Bożego Narodzenia, które żołnierze spędzali daleko od rodzinnych domów i najbliższych.

Tekst: mjr Kamil Szynkowski
Zdjęcia: st. chor. szt. Wojciech Pająk