None

Wigilia VII zmiany PKW Irak

7 zdjęć w galerii
Żołnierze VII zmiany PKW Irak uroczystą wigilią rozpoczęli Święta Bożego Narodzenia na ziemi irackiej.
O godzinie 16.30 czasu miejscowego, żołnierze z bazy Al Taji rozpoczęli kolację wigilijną. Na żołnierskich stołach nie zabrakło potraw rodem z Polski, jednak przygotowanych tu, w Iraku, przez żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej.

Ksiądz kapelan, stosownie do naszej tradycji, rozpoczął modlitwą kontyngentową Wigilię. Po błogosławieństwie nadszedł czas na wzajemne składanie życzeń świątecznych. Łamiąc się opłatkiem żołnierze kontyngentu myślami byli przy stole wigilijnym, w kraju przy swoich najbliższych.

Punktualnie o godzinie 24.00 rozpoczęła się pasterka. Mszę świętą celebrował ksiądz kapelan kontyngentu, przy współudziale księdza kapelana kontyngentu brytyjskiego. Miłym akcentem było podzielenie się wigilijnym opłatkiem, co dla innych nacji które przybyły na mszę było pewną nowością. Wśród zgromadzonych, oprócz polskich żołnierzy, dało się zauważyć żołnierzy Armii: Brytyjskiej, Amerykańskiej oraz Australijskiej. Msza celebrowana w języku polskim oraz angielskim miała swój niepowtarzalny klimat, który jest możliwy tylko na misji.


Tekst i zdjęcia: kpt. Piotr Spólny