None

Pomoc humanitarna w afgańskiej szkole

2 zdjęć w galerii
Oprócz realizacji rutynowych zadań, polscy żołnierze pomagają miejscowej ludności, w tym najbardziej potrzebującym - najmłodszym.
Baza TB Gamberi położona jest około 70 km od granicy z Pakistanem,·na granicy prowincji Langhman sąsiadującej z prowincją Nangarhar w Islamskiej Republice Afganistanu. W bazie służbę pełnią żołnierze X Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w ramach operacji Resolute Support.

Oprócz realizacji rutynowych zadań polscy żołnierze pomagają miejscowej ludności, w tym najbardziej potrzebującym - najmłodszym. Polscy żołnierze pełniący służbę w bazie TB Gamberi wyszli z inicjatywą pomocy dzieciom z pobliskiej szkoły. Ostatnie przekazanie pomocy miało miejsce w dniu 23 listopada br.

Dzięki pomocy i dużemu zaangażowaniu personelu latającego z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego z Powidza, do Afganistanu trafiły: ubrania, zabawki, przybory szkolne, lekarstwa i wiele innych rzeczy. Żołnierze zorganizowali zbiórkę i zdołali pozyskać słodycze, jedzenie i napoje, które dla dzieci mieszkających w Afganistanie są rzadkim rarytasem.

W ciągu ostatnich miesięcy, dzięki zaangażowaniu Polaków i współpracy z żołnierzami innych krajów, udało się przeprowadzić trzy tego typu przedsięwzięcia w okolicy bazy Gamberi. Planowane są kolejne.
 
Tekst i zdjęcia : NKK

Data publikacji: 29 listopada 2019 r.