None

Zakończenie szkolenia

10 zdjęć w galerii
W dniu 27 listopada w szkole EMES (Electrical and Mechanical Engeenierina School) miała miejsce uroczystość zakończenia szkolenia żołnierzy irackich.
Przez trzy miesiące brali udział w intensywnym szkoleniu specjalistycznym, które zwieńczyli egzaminem i od dzisiaj stali się pełnoprawnymi specjalistami obsługi poradzieckiego sprzętu wojskowego. Po krótkim okresie urlopowym trafią do swoich macierzystych jednostek wojskowych, by wykorzystywać nabyte w czasie kursu umiejętności.
 
Egzaminy teoretyczne oraz praktyczne, którym poddaliśmy szkolonych przez okres trzech miesięcy żołnierzy armii Republiki Iraku, pokazały że zaangażowanie instruktorów jak i ich podopiecznych w proces dydaktyczny przyniosły zamierzony efekt. Stali się pełnoprawnymi specjalistami w swoich dziedzinach. Potwierdzili to również wysocy rangą przedstawiciele armii irackiej, w tym Maj. Gen. Mahmood Motaab Ibrahim Al.-Qaisy - Komendant Szkoły Wojskowej EMES. Składając oficjalne podziękowanie skierowane do naszych żołnierzy powiedział, że kolejna zmiana polskich instruktorów zasługuje na najwyższy szacunek za pełny profesjonalizm wykazany w procesie szkolenia.”- powiedział Dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego płk Marcin Adamski.
 
Przed żołnierzami Mobilnego Zespołu Treningowego czas pakowania, rozliczenia z misją i zasłużony odpoczynek w gronie najbliższych w kraju.
 
Tekst i zdjęcia: kpt. P. Spólny